ناشناس

اثبات ترنس بودن از چه راهی است؟

ناشناس ( تحصیلات : راهنمایی ، 13 ساله )

سلام. من با توجه به مطالعه ی تحقیقات انجام شده و دانستن علائم ترنس بودن یک ترنس محسوب میشوم. اما هنوز مطمئن نیستم. راه حلی وجود دارد تا این موضوع تثبیت شود؟ برخی از علائمی که در من وجود دارند عبارتند از: علاقه به پوشیدن لباس های پسرانه_ داشتن احساس تنهایی،اضطراب و افسردگی_بیزاری از آلت تناسلی و در کل داشتن تمام این مثال ها به همراه از این قبیل ویژگی ها و احساسات بیش از مدت دو سال


مشاور: احسان فدایی

با عرض سلام و تقدیم احترام خدمت شما پرسشگر محترم! ارتباط شما با ما گویای این است که در صدد انتخاب مسیر صحیح هستید و امیدواریم ما نیز راهنمای خوبی برایتان باشیم.

با توجه به سؤالتان ما در ادامه به علائم این مسئله می پردازیم و از شما می خواهیم در صورت مطابقت آنها در خودتان حتما به روانشناس بالینی مراجعه نمایید.

تَراجـِنسی(transsexual)  به افرادی گفته می‌شود که هویت جنستی شان از لحاظ فرهنگی با جنس‌شان هماهنگ نباشد. مثلا ممکن است فرد اعضای جنسی زنانه داشته باشد در حالی‌که شخصیت جنسیتی‌اش مردانه باشد یا برعکس.

علائم افراد ترنسکشوال:

1. مثل جنس مخالف خود لباس می‌پوشند

2. احساس تنهایی می‌کنند

3. دچار افسردگی یا اضطراب هستند

4. دوست دارند بعنوان جنس مخالف خود زندگی کنند

5. آرزو دارند که از شر اندام جنسیشان خلاص شوند

فرد باید به مدت دو سال مداوم و مستمر از آناتومی بدن خود و نقش جنسی که در جامعه و خانواده دارد، شدیداً احساس و ابراز نارضایتی کند و به طور مستمر برای تغییر جنسیت ظاهری خود کوشش و اصرار بورزد، در این صورت می توان او را یک تراجنسی دانست. بررسی ها نشان می دهد، هنگامی که افراد «T.S» به سن بلوغ می رسند، چون نیازهای جنسی آنان با آناتومی بدنشان هماهنگ نیست در انتخاب شریک جنسی، از دیدگاه دیگران ممکن است غیر طبیعی به نظر برسند، یعنی با دیگر اختلالات جنسی از جمله «هموسکشوال ها» یا «همجنس گرایان» اشتباه گرفته شوند. در صورتی که «ترانسکشوال ها» اصلاً انحراف جنسی ندارند و این یکی از مهمترین مسایلی است که باید هم خانواده بیمار و هم افراد جامعه به طور واضح و روشن بدانند و با چنین افکار اشتباهی موجب رنج و عذاب بیشتر این بیماران نشوند. امیدواریم با عمل به آنچه که عرض شد و در کنار آن مراجعه به مشاور بتوانید گام مهمی را در این موضوع بردارید. از مراجعه خجالت نکشید زیرا ممکن است اصلا چنین مشکلی را نداشته باشید و مدت ها ذهنتان را درگیر آن کرده باشید.

موفق باشید.

نسخه چاپی