چگونه شوهرم را از خواهرش دور و به خود جذب کنم؟

ناشناس ( تحصیلات : دیپلم ، 17 ساله )

سلام. من 17 سالمه و 7ماهه که ازدواج کردم ماه های اول زندگیمون خیلی با همسرم صمیمی بودم و زندگی خیلی خوبی داشتیم و همسرم خیلی ابراز علاقه میکرد و منو دوست داشت ولی 3 ماهی هست که نسبت بهم سرد شدیم و همیشه دعوا میکنیم اونم بخاطر اینکه همسرم زیادی به خواهرش اهمیت میده و این موضوع خیلی منو آزار میده.


مشاور: سیده نرجس رضایی

سلام همراه گرامی

از صمیمیت خود با همسرتان و ابراز علاقه در چند ماه اول زندگی مشترکتان گفتید و ابراز ناراحتی کردید از توجه همسرتان به خواهرش. روزهای اول زندگی و ارتباط های اولیه غالبا هیجانی-احساسی است. یک کتری در حال جوش را در نظر بگیرید، زمانی که قل قل می کند یعنی جوش آمده. آیا وقتی که در همین حالت شعله ی زیر کتری را کم کنید ماهیت آن آب عوض می شود و دیگر آب جوش نیست؟! خیر این گونه نیست. آن آب جوشیده پس از کم شدن شعله باز هم آب جوش است، اما آب جوشی که به سکون رسیده و از تب و تاب افتاده.

سن شما هنوز هم، سن هیجان است  و هیجان خواهی که ممکن است انتظار شما با وضعیت موجود همخوانی نداشته باشد. بنابراین با توجه به اینکه هویت تان کامل نشده (در سن 18سالگی هویت شکل می گیرد و کم کم کامل می شود) کمی صبور باشید و با درایت هر چه تمام تر رابطه تان را مدیریت کنید.

با توجه به اینکه آمارها نشان می دهد میزان اختلافات و حتی جدایی در سالهای اولیه ی زندگی، خصوصا 5سال اول، بیش از سالهای بعدی است و این امر دلایل زیادی می تواند داشته باشد، لازم است توانمندی خود را در زمینه ی ارتباط و گفتگو با همسرتان بالا ببرید و از سرزنش و جدل با ایشان بپرهیزید. شک نکنید بگو مگو کردن با همسرتان درباره ی خواهرش چیزی را درست نمی کند بلکه اوضاع را خرابتر هم می کند. 

پس سعی کنید همسرتان را با شرایط موجود بپذیرید و دنبال تغییر رفتار ایشان نباشید و در مقابل توجه و تمرکزتان را بیشتر روی رفتار خود ببرید. و البته می توانید گله و شکایت خود را در قالب گفتگو و به شکل صحیح با ابراز همدلی و بیان احساس، در زمان طلایی و به شیوه ی صحیح به همسرتان انتقال دهید. با خواهر شوهرتان نیز صمیمی شوید و دوستانه بدون اینکه به ایشان یا همسرتان توهین شود، خواسته تان را مطرح کنید. اگر خواسته ی شما منطقی باشد و توقعتان از همسرتان غیر منطقی نباشد اطرافیان شما هم برای بهبود این رابطه قدم برمی دارند، در غیر این صورت گاردشان فعال می شود.

موفق باشید

نظرات کاربران
ارسل تعليقاتك
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
المزيد من العناصر