نظرتان درباره رابطه جنسی در زمان دوستی چیست؟

ناشناس ( تحصیلات : فوق دیپلم ، 30 ساله )

سلام ۳۰ سالمه و راهنمایی دارم از شما. آیا تو رابطه دوستی رابطه جنسی باشه مشکلی نیست؟ من با یه نفر یه ماهه دوست هستم ایشون از من رابطه جنسی خواسته البته من قبول نکردم ایشون گفته من تو رو به خاطر خودت میخوام و دوست دارم و من گفتم بزار اروم اروم پیش بریم و همو بیشتر ببینیم. مثلا هر چیزی تو زمان خودش باشه و اتفاق بیفته. رابطه جنسی باعث بهم نزدیک شدن رابطه میشه ؟


مشاور: سیده نرجس رضایی

سلام همراه گرامی

سوالتان را به دقت خواندم و خیلی خوب است که می دانید هر چیزی را باید به وقت خودش موکول کرد. دوست عزیز رابطه جنسی در زمان دوستی به هیچ وجه توصیه نمی شود و این موضوع، صرفا ربطی به مسائل دینی ندارد. هر جایی که به شخصیت انسان لطمه بخورد و منجر به آسیب روانی شود، باید از آن شیوه رفتاری صرف نظر کرد. همانطور که خودتان گفتید در زمان دوستی باید شناخت صورت بگیرد، ارام ارام و با احتیاط پیش رفت تا وقتی که شناخت کامل صورت بگیرد و واقعا اگر قصد ازدواج در کار باشد این رابطه به زمان عقد موکول شود. اگر چه در دوران عقد رابطه کامل جنسی نیز توصیه نمی شود، اما بر حسب اینکه فشار جنسی ممکن است آزار دهنده باشد، این پیشنهاد را می دهیم. اما اینکه در این زمان یعنی دوستی و یا پیش از ازدواج اگر رابطه ای برقرار شود، به دلیل ترشح هورمون اکسی توسین در اثر لمس، احساس وابستگی در طرفین به وجود می اید و شناختی حاصل نمی شود.

در آخر دوست عزیز، به هیچ وجه به این مدل درخواست ها، خواستگاری ها و وعده وعیدها خوشبین نباشید. اگر کسی واقعا قصدش ازدواج است و شما را برای خودتان می خواهد، نه خودش، راهش این نیست. راه صحیح خواستگاری چندان راه پیچیده ای نیست، با کمی تحقیق و بررسی و کمک از مشاور و افراد با تجربه به دست می آید.

نظرات کاربران
ارسل تعليقاتك
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
المزيد من العناصر