ناشناس

تحصیل رشته دوم در دانشگاه دولتی

سلام وقت بخیر اگر کسی لیسانسش رو دانشگاه دولتی بگیره و بخواد برای یک لیسانس دیگه کنکور شرکت کنه ایا امکانش هست دانشگاه دولتی بخونه یا باید آزاد باشه؟
Monday, April 10, 2023
الوقت المقدر للدراسة:
مؤلف: فاطمه سادات زاهدی
موارد بیشتر برای شما

ناشناس

تحصیل رشته دوم در دانشگاه دولتی

ناشناس ( تحصیلات : لیسانس ، 23 ساله )

سلام وقت بخیر
اگر کسی لیسانسش رو دانشگاه دولتی بگیره و بخواد برای یک لیسانس دیگه کنکور شرکت کنه ایا امکانش هست دانشگاه دولتی بخونه یا باید آزاد باشه؟


مشاور: فاطمه سادات زاهدی

با سلام و وقت بخیر خدمت شما همراه گرامی راسخون
  

خوشحالم که در این مسیر  کنار شما هستم
 

با توجه به اطلاعیه ی سازمان سنجش کشور  در رابطه با شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه انتشار داده است. آن دسته از داوطلبانی که مایل به کنکور مجدد بعد از لیسانس می باشند و در رشته های غیر پزشکی اقدام به ثبت نام می نمایند، اجازه ثبت نام تنها در رشته های نبت دوم (شبانه) را خواهند داشت. این موضوع برای دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته های روزانه می باشند متفاوت خواهد بود.
 

آن دسته از متقاضیانی که مایل به شرکت دوباره در کنکور سراسری می باشند، چنانچه واجد شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه باشند، می توانند بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه های شبانه ، در رشته پزشکی  پیراپزشکی ادامه تحصیل دهند. خوشبختانه با موافقتی که در سال های اخیر در رابطه با امکان ادامه تحصیل مجدد داوطلبان در دانشگاه های روزانه ایجادشده است، ادامه تحصیل را به صورت رایگان محقق نموده است.
 

یکی از آن شرایط این است که دانشجوی انصرافی یا اخراجی از دانشگاه سراسری نباشید .
 

همچنین با توجه به تغییر سالیانه این شرایط می توانید به دفترچه ی آزمون سراسری همان سالی که کنکور می دهید مراجعه فرمایید .
 

موفق پیروز باشید .

فاطمه سادات زاهدی

کارشناس ارشد مشاورهارسل تعليقاتك
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مشاوره ذات صلة