با تمرین‌های خلاقانه، خودتان را به چالش بکشید

خلاقیت، مهارتی است که شما می‌ توانید با صرف زمان، آموزش دیدن و تلاش خود بر روی آن کار کنید. حوزه‌های بسیاری وجود دارند که با تمرکز بر آن ها می‌ توانید بر روی بهبود خلاقیت کلی خود تاثیر مثبت بگذارید. تمرین‌هایی مثل خواندن و نوشتن، برای تیز کردن خلاقیت تان بسیار کاربردی هستند. با ما همراه باشید.
Thursday, September 6, 2018
الوقت المقدر للدراسة:
مؤلف: سیدروح الله حسین پور
موارد بیشتر برای شما
با تمرین‌های خلاقانه، خودتان را به چالش بکشید
تمرین های خلاقانه باعث خودشکوفایی می شود.
 
چکیده: خلاقیت، مهارتی است که شما می‌ توانید با صرف زمان، آموزش دیدن و تلاش خود بر روی آن کار کنید. حوزه‌های بسیاری وجود دارند که با تمرکز بر آن ها می‌ توانید بر روی بهبود خلاقیت کلی خود تاثیر مثبت بگذارید. تمرین‌هایی مثل خواندن و نوشتن، برای تیز کردن خلاقیت تان بسیار کاربردی هستند. با ما همراه باشید.

تعداد کلمات 712 / تخمین زمان مطالعه 4 دقیقه

 با تمرین‌های خلاقانه، خودتان را به چالش بکشید

گام هایی برای تمرین خلاقانه

1. آزمایش ۳۰ دایره را‌ انجام دهید. شما می ‌توانید این آزمایش را در طول لحظات خسته‌ کننده در محل کار انجام دهید. این کار به شما کمک می ‌کند که با سرعت و به طور خلاقانه ای فکر کنید. برای شروع، ۳۰ دایره بکشید. سپس تا جایی که ممکن است در یک دقیقه، از دایره ها اشکال مختلفی را به تصویر بکشید. شما می ‌توانید این آزمایش را بارها و بارها انجام دهید و سعی کنید هر بار رکورد خود را بشکنید.
آزمایش ۳۰ دایره به ترقی خلاقیت کمک می‌ کند؛ زیرا شما را مجبور می‌ کند تا در آن واحد، ایده‌های چندگانه ای را در ذهن خود پرورش دهید. بسیاری از مردم تمایل دارند که ایده ی خود را ویرایش کرده و مکث کنند تا ببینند آیا چیزی که در سرشان هست، خوب است یا خیر. این آزمون ۳۰ دایره شما را مجبور می ‌کند که سریع فکر کنید و شما وادار می شوید ایده ها را بدون رد کردن شان، بر روی کاغذ بیاورید.
 
2. در اوقات فراغت خود نقاشی کنید. گاهی اوقات به عنوان یک سرگرمی بچگانه تلقی می شود، اما می‌ تواند به افزایش خلاقیت کمک کند. نقاشی می ‌تواند باعث افزایش خلاقیت از طریق افزایش تعامل شما با جهان و پیرامون تان بشود. به شما کمک می‌ کند درگیر کاری باشید، که در غیر این صورت آن محل را ترک می کردید. هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، خلاق ‌تر هستید.
 در طی فعالیت ‌هایی که ذهن تان را خسته می کند، نقاشی بکشید. به عنوان مثال، اگر شما در طی یک جلسه در محل کار خود، خسته شده اید و تمرکز تان را نسبت به روند جلسه از دست داده اید، نقاشی بکشید. شما می‌ توانید در طی سخنرانی‌های خسته‌ کننده در مدرسه، نقاشی بکشید.
 سعی کنید کتابی که به هنگام کسالت و ناراحتی، در آن نقاشی کرده اید را به یادگار نگه دارید.
 
3. یک داستان تخیلی بنویسید. داستان تخیلی به معنای داستان ‌های بسیار کوتاه است، که اغلب بیش از ۱۰۰ کلمه نیست. نوشتن یک داستان تخیلی به شما کمک می ‌کند خلاق شوید، چون مجبور خواهید شد یک داستان را از ابتدا تا انتها و تنها با تعداد کمی از کلمات بیان کنید. این به شما کمک می ‌کند یاد بگیرید چطور اطلاعات لازم را در یک فضای محدود بگنجانید.
 بسیاری از انجمن‌های متون تخیلی به صورت آنلاین وجود دارند. سعی کنید درگیر یکی از انجمن های نویسندگی بشوید و در مسابقات آن ها شرکت کنید.
 
4. با دست‌های تان چیزی بسازید. از دست ‌های تان استفاده کنید و چکیده ی همه ی حواس تان را به آن ها منتقل کنید. این کار می‌ تواند به تشویق تفکر خلاقانه کمک کند. اگر می‌ خواهید احساس خلاقانه تری داشته باشید، فعالیت‌ هایی که با استفاده از دستان خود انجام می دهید را امتحان کنید. برای مثال، سعی کنید کار هایی مانند بافندگی، خیاطی، یا سایر صنایع دستی را برای تقویت خلاقیت خود امتحان کنید.
 
5. بازی ‌های ویدیویی را امتحان کنید. برخی از بازی های ویدیویی در واقع برای خلاقیت ذهن خوب هستند. بازی‌های تعاملی که به حرکت نیاز دارند، به تحرک خلاق و تفکر خلاق کمک می ‌کنند.
از انجام بازی ‌هایی که لازم است برای طولانی مدت بنشینید، خودداری کنید.
 
6. بیشتر مطالعه کنید. مطالعه برای خلاقیت ذهن شما عالی است. به مطالعه ی منظم عادت داشته باشید. از ژانرهای مختلف و سبک‌های نوشتاری برای توسعه ی افق ‌های دید خود استفاده کنید و خلاقیت خود را تقویت کنید. سعی کنید هر روز، وقتی را به مطالعه اختصاص دهید.
 سعی کنید به یک باشگاه کتاب متصل شوید. اگر مطمئن نیستید چه نوع کتابی را آغاز کنید، باشگاه مطالعه به شما کمک خواهد کرد.
یک کارت کتابخانه بگیرید. این به شما کمک می‌ کند کمی پول پس ‌انداز کنید.
 
مترجم: داوود سرافراز
منبع :                                                                                                                                                                                   https://www.wikihow.com/Be-Creative

بیشتر بخوانید :
با این تمرینات، خلاقیت خود را پرورش دهید
روش «6 کلاه» راهی برای افزایش مهارت خلاقیت
4 روش برای افزایش خلاقیت
روش های آموختنی برای افزایش خلاقیتارسل تعليقاتك
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.