چگونگی برخورد با دخالت های خانواده همسر ؟

از بزرگترین مشکلات در زندگی زوج های جوان ، دخالت خانواده هاست که در بسیاری از مواقع اختلافات را شعله ورتر می کند اما اگر بدانید چگونه با دخالت خانواده همسر برخورد کنید می توانید آن را کاهش دهید.
چگونگی برخورد با دخالت های خانواده همسر ؟

یکی از راه های کاهش میزان دخالت خانواده همسر تنظیم روابط به اندازه معقول است .

چکیده : از بزرگترین مشکلات در زندگی زوج های جوان ، دخالت خانواده هاست که در بسیاری از مواقع اختلافات را شعله ورتر می کند اما اگر بدانید چگونه با دخالت خانواده همسر برخورد کنید می توانید آن را کاهش دهید.

تعداد کلمات 778 / تخمین زمان مطالعه 4 دقیقه

چگونه برخورد با دخالت های خانواده همسر ؟
مقدمه

کاهش دخالت خانواده ها با چند روشتصور اینکه خانواده همسر در زندگی مشترک دخالت کنند برای همه ما زجر آور و ناراحت کننده است .متاسفانه در بسیاری از موارد خانواده ها در زندگی مشترک دخالت می کنند و اگر با این دخالت ها برخورد نابخردانه ای داشته باشیم نتیجه سویی خواهد داشت بنابراین بهتر است هنگام دخالت خانواده همسر بهترین شیوه برخورد را داشته باشیم تا بتوانیم دخالت خانواده ها را کاهش دهیم. در این بخش  روش هایی را معرفی می کنیم که می توانید با بکارگیری آن ها دخالت خانواده همسر را کاهش دهید.


روش های مفید برای کاهش دخالت خانواده ها

دخالت بیجای خانواده ها مشکلات زوجین را بیشتر می کند اما مسئله ای که در برخی از موارد منجر به فروپاشی زندگی مشترک می شود ، طرز برخورد با دخالت خانواده همسر است . یکی از بدترین انتخاب ها برخورد با خانواده همسر و جواب دادن به آنان است که موجب از بین رفتن احترام بین افراد می شود اما با انتخاب برخورد درست می توانید دخالت خانواده همسر را کاهش دهید.
 

از خانوادهٔ همسر خود هیولا نسازید!

لیستی از ویژگی های مثبت خانوادهٔ همسر تهیه کنید تا حتی در بدترین شرایط نیز یادتان باشد که آن ها نیز مانند شما در کنار نقاط ضعف خود، ویژگی های مثبتی دارند. قضاوت منصفانه به شما کمک می کند تا هیجانات خود را بهتر مدیریت کنیدو بهتر با موضوع کنار آمده و قضاوت درست تری داشته باشید.
 

اندازه و تعادل نگه دار!

یکی از راه های کاهش میزان دخالت خانواده همسر تنظیم روابط به اندازه معقول است . برای این کار لازم نیست دفعات را کاهش دهید بلکه زمان حضور در خانه آنان را کم کنید . سعی کنید زمانی که آنان به خانه شما می آیند برایشان فیلمی تهیه کنید و یا برنامه ای بچینید تا سرگرم شوند .
 

گفت وگو با خانواده

اگر این راهکارها برای دخالت خانواده ها موثر نبود بهتر است همسرتان خود در مواقعی که عصبی نباشد با آنان صحبت کند . برای صحبت با خانواده بهتر است ابتدا ویژگی مثبت آنان را بیان کرد تا بدانند که قدردانشان هستید و بعد توضیح دهید که برخی از صحبت هایشان موجب سوتفاهم همسرتان می شود و این موارد را مشخص بازگو کنید . در حین صحبت کردن احترامشان را حفظ کنید و آنان را تهدید به قطع رابطه نکنید و گله گذاری تان را به صورت نقل قول از همسرتان بکار نبرید.
 

از خودتان شروع کنید

بهتر است هنگامی که به منزل خانواده همسرتان می روید اظهار نظر درباره نحوه چیدمان وسایل و برنامه زندگیشان نکنید و هر وقت خواستید که موضوعی را مطرح کنید ابتدا فکر کنید آیا خوشتان می آید آن ها نیز این موضوعات را به شما بگویند . متاسفانه ما اظهار نظر خانواده همسر را دخالت می دانیم ولی اظهار نظر خودمان مشکلی ندارد.
 

رفتارهای ناخوشایند را به نیت های بد نسبت ندهید

بسیاری ازما رفتارهای مثبت یا بدون مشکل خانواده همسرمان را نیز به خاطر نسبت دادن آن ها به نیتی بد، رفتارهای آزاردهنده و غیرقابل تحمل تلقی می کنیم. پس برای کاهش احساسات ناخوشایند خود و البته داشتن دیدی منصفانه، از نسبت دادن رفتارهای ناخوشایند خانوادهٔ همسر به نیت بد دوری کرده و در عوض سعی کنید موضوع اختلاف فرهنگی و تفاوت دیدگاه بین خود و آن ها را همیشه در نظر باشید.
 

خاطرات ناخوشایند خود را مرور نکنید

حوادث ناخوشایند را دائم با خود تکرار نکنید تا احساسات منفی در شما تشدید نشود . تا می توانید برای خود مشغولیت های متنوع ایجاد کنید تا کمتر فرصت فکرکردن به اتفاقات گذشته را داشته باشید و البته از حضور در جمع هایی که چنین تفکراتی را تقویت می کنند، دوری کنید.
 

صحبت اضافه ممنوع

بسیاری از ما در مواقع گفتگو با خانواده همسرمان از هر چیزی صحبت می کنیم وگاهی برنامه ریزی آینده و آرزوهایمان را نیز مطرح می سازیم که گفتن این حرف ها باعث می شود آن ها فکر کنند که به مشورت احتیاج داریم و در این باره اظهار نظر کنند و ما این اظهار نظر را دخالت محسوب کنیم. پس بهتر است سخن سنجیده بگوییم و مسائل نا مربوط را در سخنمان آشکار نسازیم.

منبع : سایت نمناک

بیشتر بخوانید :
چگونه رابطه صحیح میان دو خانواده زن وشوهر برقرار کنیم؟
روابط درون خانواده
راه رهایی و کاهش تأثیرات دخالت مادر شوهر در زندگی چیست؟
نقش دیگران در روابط زناشویی
مداخله در حریم مشترک همسران

نظرات کاربران
ارسل تعليقاتك
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
المزيد من العناصر