دلایلی که همسر را از فرزندان مهم تر می کند

اینکه همسرتان در لیست اولویت های تان حتی بالاتر از فرزندان تان باشد ، برای موفقیت در زندگی زناشویی تان الزامی است البته این بدین معنا نیست که شما فرزندانتان را دوست نداشته باشید و از آن ها مراقبت نکنید.
Monday, November 26, 2018
الوقت المقدر للدراسة:
موارد بیشتر برای شما
دلایلی که همسر را از فرزندان مهم تر می کند
برای آنکه در زندگی زناشویی با همسرتان موفق باشید باید در مقایسه با فرزندان اولویت را به همسر خود بدهید.
 
چکیده : اینکه همسرتان در لیست اولویت های تان حتی بالاتر از فرزندان تان باشد ، برای موفقیت در زندگی زناشویی تان الزامی است البته این بدین معنا نیست که شما فرزندان تان را دوست نداشته باشید و از آن ها مراقبت نکنید.

تعداد کلمات 1078 / تخمین زمان مطالعه 5 دقیقه

دلایلی که همسر را از فرزندان مهم تر می کند
دلایلی که نشان می دهد همسرتان از فرزندان تان مهم تر است

مایک و همسرش کریستین دارای هشت فرزند هستند .در طول 17 سال زندگی مشترک علاوه بر اینکه سعی کرده اند خودشان یک خانواده خوشحال و خوب را داشته باشند همچنین بر این تلاش بودند که در فعالیت های اجتماعی شرکت کرده و به خانواده ها دیگر برای غلبه بر مشکلاتشان کمک کننددر این بخش بخشی از گفته های مایک در مورد دلایل موفقیت در زندگی مشترک شان را برای شما به اشتراک می گذاریم.
گفتگوی خود را اینطور شروع می کند.معمولا در ساعت 8:30 شب به دختران نوجوانم هشدار می دهم که وقت خواب است و این هشدار را مجدد آن در ساعت 9 شب تکرار می کنم و به وضوح به آنها یادآوری می کنم که وقت آن است که به اتاق خود بروید.
 

مهم بودن همسر یکی از دلایل موفقیت در زندگی مشترک

من تقریبا هر شب این مسئله را برای آنها یادآوری می کنم و هر بار آنها این استدلال را دارند که ما که دیگر بچه نیستیم پس چرا باید ساعت 9 شب به خواب برویم .در پاسخ به آنها می گویم که شما مجبور نیستید که حتماً بخوابید فقط به اتاق های خود بروید و از اتاق نشیمن خارج شوید.زیرا من و مادرتان در طول روز به دلیل تمرکز روی کارها یکدیگر را ندیده ایم و ما نیاز داریم که با هم تنها بوده و با هم صحبت کنیم و دختران مان با چشم های غمگین به اتاق های خود می روند.
صادقانه بگویم که این یک قانون در خانواده ما بوده و هست . ما 15 سال است که پدر و مادر شده ایم و هیچ وقت چنین چیزی را ندیده ایم که فرزندان ما تمام وقت ما را گرفته باشند .البته این را یادآور شوم که واقعاً در 24 ساعت روز ما فرزندان مان را دوست داریم و آنها نقش مهمی در زندگی ما ایفا میکنند و هیچ گاه نادیده گرفته نمی شود و همیشه می توانند روی حمایت های ما حساب کنند . اما نکته اینجاست علاوه بر کودکان نیز "ما" (یعنی من و همسرم) نیز وجود دارد . من و کریستین بایستی توجه داشته باشیم که باید بتوانیم به خود این اطمینان را بدهیم که ازدواج ما سالم و قوی و پایدار می ماند.

دلایل مهم زیادی وجود دارد اما در اینجا من به چهار مورد از آنها اشاره می کند :

1- روابط قوی بین زن و شوهر اساس خانواده است

سنگ بنای خانواده شما مسلماً کودکان نیستند آنها بخش کمی از بنیان خانواده و البته بسیاری از مابقی خانواده هستند ؛ گرچه تمام این غیر ها و سنگ بنا ها را یکجا خانواده می نامند ؛ اما تاکید می کنم که مهمترین قسمت خانواده شما و همسرتان می باشیدمسئولیت نگهداری خانواده به عهده شماست و در نهایت بچه ها راه خود را انتخاب می کنند به مانند شما که روزی راه خود را انتخاب کرده و از والدین خود جدا شدید.
 

2 - در ابتدا یک زن و یک شوهر وجود دارد و پس از آن بچه ها به وجود می آیند

قبل از اینکه بچه ها به دنیا بیایند ما تنها بودیم ؛ در ابتدای رابطه در عشق یکدیگر غرق شدیم و سعی کردیم همدیگر را درک کنیم . روز به روز علاقه ما به یکدیگر بیشتر شد و تا جایی که زندگی مشترک ما شروع شد و این سرآغاز همین خانواده ای بود که هم اکنون می بینید.
بعد از آن بچه ها به زندگی ما زیبایی بیشتری دادند ؛ ما از آنها سپاسگزاریم که زندگی ما را شادتر کردند ؛ اما خاطرنشان می کنم که اتحاد ما مقدس است یعنی همان عشق اولیه که باعث شد این خانواده به اینجا برسد . پس همه باید از این تقدس در خانواده حفاظت کنیم.
 

3 - کودکان بزرگ می شوند و در نهایت ما برای هم می مانیم

هیچ چیز برای همیشه باقی نمی ماند . زمانی که کودکان رشد می کنند و از خانه خارج می شوند ؛ پس از اینکه از ما جدا شدن آنها خانواده خود را تشکیل می دهند و در نتیجه مانند ما دارای فرزند و خانواده دیگری می شود.
من دوست دارم پس از گذشت این زمان رابطه با همسرم در همان کیفیت اولیه بماند و برای اطمینان از آینده مشابه ، ما باید رابطه مان را در طول سالها حفظ کنیماین دلیلی است که باید رابطه ما یک اولویت باشد . البته این به همان اندازه ساده نیست که به نظر می رسد.
 

4 - ما باید نمونه ارزشمندی از عشق و علاقه برای کودکان مان باشیم

همانطور که گفتم بچه ها به ما نگاه می کنند و مثال می زنند . آنها ما را دنبال می کنند و از ما می آموزند .پس اگر دوست داشته باشیم که فرزندان ما نیز خانواده محکم و روابط عاشقانه ای داشته باشند ؛ در طول سال ها باید روابط خود را حفظ کنیم.در حقیقت من می خواهم آنها همیشه با دید یک نمونه هماهنگی و روابط پایدار به ازدواج من و مادرشان نگاه کنند.در پایان یک روز کاری مسلما همه ی خانواده خسته اند و همچنین فرزندان به شما نیاز دارند که این نیز بسیار اهمیت دارد.بدیهی است که باید به فرزندان خود برسید و از آنها مراقبت کنید اما خاطرنشان می کنم که در ابتدا باید از ازدواج خود مراقبت کنید . زیرا وقتی بچه ها می بینند که والدین یکدیگر را دوست دارند به این اعتماد به نفس می رسند که آنها نیز دوست داشته می شود ؛ اینطور می شود که کودکان به زندگی و خانواده خود اطمینان خاطر پیدا می کنند.
ما تمام روز را به بچه ها صرف می کنیم و به همین دلیل دقیقاً در ساعت 21 هر روز از فرزندان ما می خواهیم به اتاق خود بروند و در همین راستا من و همسرم چند بار در ماه قطعاً یک تاریخ را برای خود تعیین می کنیم تا با هم به بیرون برویمبه خاطر اینکه برای یکدیگر اهمیت قائلیم و برای این دلایل است که ابتدا همسر من برای من مهم است و بعد فرزندانم.

منبع : سایت نمناک

بیشتر بخوانید :
زندگی مشترک شما در اولویت است!
ویژگی های زندگی مشترک سالمارسل تعليقاتك
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
سبک زندگی ذات صلة