آشنایی با ورود ممنوعه ها در زندگی مشترک

تابلو ورود ممنوع تنها در خیابان و سطح شهر کاربرد ندارد ، ما در زندگی مشترک نیز رفتارهایی از خود بروز می دهیم که باید یک نفر این تابلو را به ما نشان دهد .آیا می دانید ورود ممنوع های زندگی مشترک چیست؟ چیزهایی که گاهی ناخواسته و در برخی مواقع کاملا عمدی آنها را رعایت نمی کنید و به آرامش و احساس خوشبختی در خانه تان صدمه می زنید.
آشنایی با ورود ممنوعه ها در زندگی مشترک
مهم ترین ورود ممنوع در زندگی مشترک، ورود به حریم شخصی یکدیگر است.
 
چکیده : تابلو ورود ممنوع تنها در خیابان و سطح شهر کاربرد ندارد ، ما در زندگی مشترک نیز رفتارهایی از خود بروز می دهیم که باید یک نفر این تابلو را به ما نشان دهد .آیا می دانید ورود ممنوع های زندگی مشترک چیست؟  چیزهایی که گاهی ناخواسته و در برخی مواقع کاملا عمدی آنها را رعایت نمی کنید و به آرامش و احساس خوشبختی در خانه تان صدمه می زنید.

تعداد کلمات 1225 / تخمین زمان مطالعه 6 دقیقه

آشنایی با ورود ممنوعه ها در زندگی مشترک

ورود ممنوعه های زندگی مشترک را بشناسید

یکی از تابلوهای آشنا که در سطح شهر زیاد می بینیم و همه ما معنی آن را می دانیم، هر چند گاهی اوقات آن را رعایت نمی کنیم، تابلوی ورود ممنوع است. تابلوی قرمزرنگ که روی آن یک خط بزرگ سفید قرار دارد .
دیدن این تابلو در برخی مکان ها بخصوص وقتی عجله داشته باشیم و به خاطر حضورش مجبور باشیم مسیرمان را عوض کنیم، می تواند باعث عصبانیت و غر زدن های زیر لبمان شود، گاهی اوقات هم اگر آقای پلیس یا دوربین راهنمایی و رانندگی وجود نداشته باشد، وارد آن کوچه و یا خیابان می شویم . این تابلو علاوه بر سطح شهر، در خانه ما هم وجود دارد. خانه ای که در آن پلیسی نیست که جریمه مان کند، اما اثرات ورود به پس کوچه های ورود ممنوع در رابطه با همسرمان می تواند بسیار مخرب و آسیب زننده باشد .
نمی دانم برای شما پیش آمده است که وارد خیابانی بشوید که یکطرفه است ودر کمال تعجب ببینید ماشینی از روبه رو می آید، با دیدن شما کنار نمی رود بلکه نوربالا می زند که شما از سر راه او کنار بروید؟ آنچنان حق به جانب پیش می آید که شما برای یک لحظه شک می کنید، نکند خیابان دو طرفه است یا کسی که ورود ممنوع آمده شما هستید نه او! مشابه این اتفاق در زندگی مشترک هم رخ می دهد. زمانی که یکی از طرفین قانون را می شکند اما همچنان فکر می کند حق با اوست و دیگری اشتباه کرده است. کمی به زندگی مشترک تان دقت کنید .
 

آشنایی با مهم ترین ورود ممنوع ها در زندگی مشترک

اما ورود ممنوع های زندگی مشترک چیست؟ چیزهایی که گاهی ناخواسته و در برخی مواقع کاملا عمدی آنها را رعایت نمی کنید و به آرامش و احساس خوشبختی در خانه تان صدمه می زنید. ما در این مطلب به چند ورود ممنوع معروف اشاره می کنیم، اما در شهر زندگی، خیابان ها و کوچه های زیادی ورود ممنوع هستند که باید آنها را پیدا کنید و سعی داشته باشید تحت هیچ شرایطی بی قانونی نکرده و وارد آنها نشوید. البته انتخاب با خودتان است. می توانید وارد شوید و جریمه آن را بپردازید. جریمه ای به تلخی برهم خوردن روابط تان در خانه !
 

اینجا حریم شخصی من است 

مهم ترین ورود ممنوع در زندگی مشترک، ورود به حریم شخصی یکدیگر است. ازدواج به دلیل نزدیکی زیادی که بین دو نفر بوجود می آورد، می تواند این شبهه را ایجاد کند که طرف مقابل حق ندارد زندگی شخصی و دنیای جداگانه ای داشته باشد. برای مثال پست الکترونیک، تلفن همراه و چیزهایی از این قبیل باید تحت نظر همسر هم باشد. به عبارت بهتر، برخی همسران فکر می کنند می توانند یکدیگر را مانیتورینگ کرده و از کوچک ترین ارتباطات هم باخبر باشند. هر چند حریم شخصی تعریف متفاوتی در رابطه همسران دارد و دو نفر در بسیاری از مواقع دارای یک حریم هستند اما این به معنی از بین رفتن تمام فایل های خصوصی در ذهن و واقعیت زندگی آنها نیست. زمانی که هر کدام از همسران وارد حریم شخصی دیگری بشوند، احساس ناامنی و بی اعتمادی در زندگی شان ایجاد می شود که به این سادگی ها قابل برگشت نیست .
 

مراقب باش، او عزیز من است 

ورود ممنوع دوم، خانواده طرف مقابل است. این مورد از آن دسته ورود ممنوع هایی است که در اکثر مواقع کاملا هوشیارانه و با توجه به نتایج منفی و دلگیر شدن همسر، به آن وارد می شوند .
همسر شما، قبل از آن که همسر شما باشد پسر یا دختر این خانواده بوده است. آنها مادر، پدر، خواهر و برادر او هستند . سال ها پیوند عاطفی که بینشان بوده است نمی تواند به خاطر اشتباهی که در مقابل شما انجام داده اند، نادیده بگیرد. در ایده آل ترین شکل ممکن بهتر است هر گونه انتقاد از خانواده همسرتان را فاکتور بگیرید و خودتان مشکل تان را حل کنید اما اگر هم مجبور به گفتن مشکلی هستید، مراقب باشید که در کمال احترام آن را بیان کنید. انتقاد بی ادبانه از مادر همسرتان مثل ورود ممنوع در یک اتوبان پرتردد است که نتیجه ای جز یک تصادف سخت با تلفات جانی نخواهد داشت.
 

غرورت را بشکن 

سومین ورود ممنوعی که بسیاری از زوج ها ناخواسته رعایت نمی کنند، غرور در مقابل شریک زندگی شان است. غرور یک صفت ناپسند در تمام ارتباطات انسانی است اما در مقابل همسر که نوع رابطه در نامش مشخص است، می تواند بسیار مخرب باشد. وقتی دو نفر «همسر» یکدیگر هستند یعنی نباید هیچ کدام نسبت به دیگری خودش را برتر بداند. آسیب جدی که غرور به زندگی مشترک می زند، دور شدن همسران از یکدیگر است. برای «همراه » بودن و «همدل» شدن، باید به معنی واقعی کلمه «همسر» بود. غرور می تواند مثل یک موریانه در طول زمان پایه های همراهی شما و همسرتان را بخورد و آسیب جدی به رابطه تان بزند .
 

کنایه زدن و تصحیح اشتباهات در جمع

هیچ گاه در جمع به شوهرتان کنایه نزنید و شوخی نکنید ، مثلا شوهر شما دارد در مورد تاریخ سفری که سال گذشته به مشهد داشته در جمع صحبت می کند و می گوید ما بهمن ماه به مشهد رفتیم ، شما سریع می گویید :" نه اواخر دی بود رفتیم" ، این شاید از دید شما خیلی بی اهمیت باشد ، اما همین چیز بی اهمیت به نظر شما ، کم کم همسرتان را ضعیف می کند و باعث می شود نتواند تمام توانایی های خود را در زندگی نشان دهد. کنایه زدن ، تصحیح اشتباهات و انتقاد ، مرد را ضعیف می کند ، خواهش می کنم این رفتار را اگر تا امروز داشتید همین الان کنار بگذارید .
 

مقایسه کردن 

اگر می خواهید شوهر خود را تبدیل به یک انسان بداخلاق و بی انگیزه کنید ، بهترین کار ممکن مقایسه کردن است ، باور بکنید یا نکنید بزرگترین مشکلات زناشویی چه از طرف مرد چه از طرف زن منشا مقایسه دارند ، حداقل شما در زندگی تان این اشتباه را مرتکب نشوید ، همسر شما هر کس که باشد ، همسر شماست ، به هیچ وجه به خود اجازه ندهید همسر خود را با کسی مقایسه کنید .
 

توقع بیش از حد 

زن زرنگ وقتی چیزی می خواهد برنامه می ریزد ، صبوری می کند ، تلاش می کند ناامید نمی شود و در نهایت هم به چیزی که می خواهد می رسد و هم علاقه شوهر به خودش را بیشتر می کند. و برعکس زنی که ناتوان و ضعیف و پرتوقع است از ایراد گرفتن و مقایسه کردن زندگی دیگران و بداخلاقی و ... چیزی کم نمی گذارد ! و اتفاقا او هم به همان چیز می رسد ولی دیگر جایگاهی در قلب شوهرش ندارد .

منبع : سایت نمناک

بیشتر بخوانید :
اشتباهاتی که موجب سردی روابط زناشویی می شود
صمیمیت واقعی همسران
ده نشانه طلاق عاطفی همسران
فکر اشتباه در مورد همسر ممنوع!

ارسل تعليقاتك
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
المزيد من العناصر