قوانین استحکام در خانواده های موفق (بخش اول)

خانواده های موفق قطعا برای رسیدن به این درجه برای خود قوانینی دارند تا بتوانند یک زندگی سالم و شادی داشته باشند. از جمله آن قوانین از بزرگ ترهای خانواده مراقبت کردن و به روابط زناشویی خود اهمیت دادن و همچنین پیروزی های همدیگر را جشن گرفتن ، می توان اشاره کرد .
Friday, November 30, 2018
الوقت المقدر للدراسة:
موارد بیشتر برای شما
قوانین استحکام در خانواده های موفق (بخش اول)
یکی از عادت های خوب یک خانواده سالم تشکر و قدرانی از همدیگر است.
 
چکیده : خانواده های موفق قطعا برای رسیدن به این درجه برای خود قوانینی دارند تا بتوانند یک زندگی سالم و شادی داشته باشند. از جمله آن قوانین  از بزرگ ترهای خانواده مراقبت کردن و  به روابط زناشویی خود اهمیت دادن و همچنین پیروزی های همدیگر را جشن گرفتن ، می توان اشاره کرد .

تعداد کلمات 1141 / تخمین زمان مطالعه 6 دقیقه

قوانین استحکام در خانواده های موفق (بخش اول)
خانواده های موفق
 چه می کنند؟

شما می توانید با انجام برخی کارها و خوردن مواد غذایی سالم استحکام خانوادگی خود را بالا ببرید. «هر خانواده ای بنا بر تعریفی که اعضای آن دارند شکل و شمایل متفاوتی دارد. بعضی ها به دلیل نوع شغل شان ساعات زیادی از روز نمی توانند در کنار هم باشند بنابراین شب ها برای این خانواده حکم بخش اصلی ارتباطی را دارد. بعضی دیگر صبح یا ظهر را در کنار هم سپری می کنند. شما می توانید با انجام برخی کارها و خوردن مواد غذایی سالم استحکام خانوادگی خود را بالا ببرید. جالب است بدانید که داشتن یک زندگی خانوادگی سالم می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش و شانس زنده ماندن شما را افزایش دهد.

عادت های خوب خانوادگی :

اسنک های هوشمند

 والدین می توانند تنظیمات غذایی فرزندان خود را تحت تأثیر قرار داده و مغز آنها را با انتخاب غذاهای سالم پرورش دهند. در تحقیقات ثابت شده که بچه ها از طریق والدین خود با غذاهای فرآوری شده که عامل سرطان هستند، آشنا می شوند. مادران و پدران می توانند به جای این غذاهای ناسالم مثل کوکی، کراکر یا سوداها میان وعده های غذایی سالم در اختیار بچه ها قرار دهند مثل میوه و سبزی های تازه. سیب، کره، کرفس، انگور، موز، اسفناج، آووکادو و خوراکی های سالمی مثل اینها می توانند جزو انتخاب والدین برای بچه ها باشند.
 

به آرامی میل کنید 

خانواده های سالم همراه با فشار و استرس و عجله غذا نمی خورند. آنها سعی می کنند از صداهای آرام و موزیک ملایم زمان صرف غذا در کنار خانواده استفاده کنند. در زمان غذا خوردن فقط روی این کار تمرکز می کنند. این زمان خوبی است که شما بتوانید در کنار خانواده از طعم و زنگ و بوی غذا لذت ببرید. سعی کنید این کار را یکی از عادت های خانوادگی خود کنید و از بودن در کنار خانواده و خوردن غذا به خوبی استفاده کنید.
 

از بزرگ ترهای خانواده مراقبت کنید 

مراقبت از یکی از عزیزان سالخورده راهی شگفت انگیز برای نشان دادن محبت است و این به معنی این نیست که شما باید همه چیز را قربانی کنید. خانواده های سالم در کنار پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ را هم دارند، تأثیر حضور والد پیر در خانه و گاهی مراقبت کردن از آنها در کل خانواده دیده می شود. درست است که این کار عواقب مثبت و منفی را با هم دارد و گاهی ممکن است برای خانواده ایجاد گرفتاری و حتی درگیری بکند اما حضور یک بزرگ تر و گاهی همراهی آنها در جمع خانوادگی برای گردش و پیاده روی به خصوص برای بچه ها کوچک، بسیار مفید و جذاب است.
 

به روابط زناشویی خود اهمیت دهید 

همیشه سعی کنید با وجود همه کارها و گرفتاری ها و داشتن فرزند، زندگی زناشویی و روابط خود را با همسرتان در اولویت قرار دهید. در کنار همه دغدغه ها زمانی را برای بودن با همسرتان بگذارید، بچه ها را به کسی سپرده و با هم به تفریحات دو نفره بروید. گاهی بعد از خوابیدن بچه ها با هم فیلم ببینید و وقت خود را بیشتر از هر کس با همسرتان سپری کنید. بعد از چند وقت تأثیر آن را در شاد و سرزنده شدن کل خانواده می بینید.
 

موبایل ها را خاموش کنید

 غیر از این که خیره شدن زیاد به موبایل و لپ تاپ به بینایی شما لطمه می زند، می تواند به روابط خانوادگی شما هم ضربه وارد کند. سعی کنید وقتی کنار خانواده هستید همه وسایل الکترونیکی را خاموش کنید. مثلاً تماشای تلویزیون در کنار خانواده نه تنها باعث ارتباط و هم کلامی بیشتر اعضای خانواده می شود بلکه در آینده فرزندان خاطرات شیرینی از با هم بودن تان بر جای می گذارد. برای این کار می توانید یک سبد ابزار داشته باشید. در کنار در ورودی یا هر جایی دور از دسترس یک سبد بگذارید و به همه یاد بدهید قبل از ورود به خانه وسایل الکترونیکی خود را آنجا بگذارند.
 

پیروزی های همدیگر را جشن بگیرید 

اهمیت دادن به اتفاقات و شادی های اعضای خانواده حتی کوچک ترین فرد، خیلی در استحکام روابط و ایجاد صمیمیت تأثیر دارد. همیشه استعدادهای خود و اعضای خانواده را شناسایی کنید، برای هر موفقیت هرچند کوچک یک جشن ساده در کنار هم برگزار کنید. این شادی های کوچک در کنار خانواده از بهترین خاطرات سال های آینده می شود.
 

در آشپزی همکاری کنید 

غذا خوردن با خانواده فقط به بخش پختن و خوردن ختم نمی شود. تهیه غذا فرآیندی است که می تواند همه افراد خانواده را درگیر کند. از خرید کردن تا انتخاب غذا و بعد تهیه کردن آن می تواند یک برنامه همگانی در خانواده باشد. با این کار هم شما حس مشارکت در خانواده را تقویت کرده اید و هم از خوردن غذایی که با کمک هم درست کردید لذت بیشتری می برید.
 

زمان شام حرف بزنید

 زمان صرف شام موقعیت خوبی است تا با اعضای خانواده خود گفت وگو کنید. انتخاب موضوعاتی که برای همه جالب باشد گزینه خوبی است. در زمان صرف شام وقت خوبی دارید که در کنار خانواده تان باشید و راجع به اتفاقات روزانه و علایق و برنامه های فردا حرف بزنید. پس این موقعیت خوب را از دست ندهید.
 

با هم پیاده روی کنید 

یکی از سبک ترین و راحت ترین ورزش هایی که می توانید با خانواده انجام دهید، رفتن به پیاده روی است. این کار را شاید نتوانید هر روز صبح با توجه به مشغله زیاد اجرا کنید ولی سعی کنید برنامه روزهای تعطیل را جوری هماهنگ کنید که چند ساعتی در کنار هم راه بروید و با هم از هوای صبحگاهی برای یک هفته آینده انرژی بگیرید. چند بار در هفته می توانید بعد از شام به پیاده روی بروید و ادامه صحبت های میز شام را داشته باشید. این کار به سلامت جسمی و روحی شما هم کمک می کند.
 

قدردانی کردن را پرورش دهید 

یکی از عادت های خوب یک خانواده سالم تشکر و قدرانی از همدیگر است. اگر والدین برای کارهای خوب از همدیگر تشکر و قدردانی کنند، خود به خود فرزندان این کار را یاد می گیرند. تلاش کنید این کار را در خانواده جا بیندازید تا همیشه یادتان باشد برای هر کار خوب اعضای خانواده از آنها قدردانی کنید.

ادامه دارد ...

منبع : سایت نمناک

بیشتر بخوانید :
معیارهای خانواده موفق (بخش اول)
معیارهای خانواده موفق (بخش دوم)
خانواده موفق در اندیشه روان شناسان (بخش اول)
خانواده موفق در اندیشه روان شناسان (بخش دوم)
خانواده پنج ستاره
معیارهای یک خانواده ی موفق
3 ویژگی یک خانواده موفقارسل تعليقاتك
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
سبک زندگی ذات صلة