تکنیک هایی برای آرام کردن همسر

یکی از مشکلات رایج میان همسران، عدم توانایی در کنترل خشم است. از سویی ممکن است رفتار یکی از همسران اوضاع را بدتر نموده و همسر عصبانی را عصبانی تر کند. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های آرام کردن همسر آشنا سازیم. با ما همراه باشید.
Saturday, November 16, 2019
الوقت المقدر للدراسة:
موارد بیشتر برای شما
تکنیک هایی برای آرام کردن همسر
عصبانیت یک ویژگی مهم دارد و آن هم این است که موقتی است.
 

مقدمه

رفتار با همسر عصبانی کار چندان ساده ای نیست به خصوص زمانی که قصد آرام کردن او را داشته باشید ؛ مردان بیشتر کلامی هستند و به همین دلیل بایستی اجازه دهید عصبانیت خود را بیرون بریزند اما زنان تمام خشم خود را درون خود نگه می دارند و با گریستن آن را بروز می دهند.درمورد یک زوج متأهل، تمام خشم مرد متوجه زن خواهد بود به این دلیل که همسرش نزدیکترین فرد به اوست. در این بخش نمناک ما حرف های درگوشی را با برخی خانم ها مطرح می کنیم تا در جهت رفع مشکلات رفتاری و آرام کردن همسر عصبانی خود پیش بروند.
 

روی آتش بنزین نریزید

عصبانیت یک ویژگی مهم دارد و آن هم این است که موقتی است بنابراین به او اجازه دهید خودش خشمگین شود و بداند که عاقبت آرام خواهد شد.اگر آتش بیشتری روی آتش قرار دهید، ممکن است چند ساعت یا حتی بیشتر از حد معمول طول بکشد. به خاطر داشته باشید که عصبانیت او از بین خواهد رفت، اما چیزی که شما به هم می گویید در هنگام بحث در لحظه عصبانیت ممکن است جای زخمی را برای همیشه بگذارد.
 

صبر کنید تا او آرام شود

زمانی که منطقی شد، خشم خود را بیان کنید. تعجب نکنید که شوهر شما هنوز عصبانی است، حتی وقتی همه چیز مطابق میل او باشد.درک کنید که بدن یک سیستم انرژی است و زمان می برد تا انرژی حل شود و پایان یابد. معمولاً حداقل 20 دقیقه طول می کشد تا اثر آدرنالین کاهش یابد.وقتی او خونسرد و آرام شد، رفتار نامعقولش را بررسی کنید.
 

مرزهای خود را مشخص کنید

آن ها را تنظیم کنید و طبق آن ها عمل کنید. بزرگ ترین اشتباهی که از دیگران می بینم این است که آن ها به روشنی آنچه را که مایل به تحملش نیستند را معین و تعریف نمی کنند.تعیین مرزها و شناختن آن ها یکی از موثرترین روش های مدیریت عصبانیت در خانه است.
 

نبرد خودتان را انتخاب کنید

بزرگ ترین ژنرال ها می دانند که تنها در جنگ هایی می توانند پیروز شوند که در آنها مبارزه می کنند. آن ها منابع خود را در مورد آنچه که نمی توانند، تلف نمی کنند. هرچه کمتر در مبارزه ها شرکت کنید، قدرتمندتر خواهید شد.
 

بی احترامی را تحمل نکنید

این به خصوص به سمت دیدگاه تحقیر آمیز می رود. این برای او سازنده نیست، چه برسد به شما. از دیدگاه مردان:یک مرد تنها زمانی که می تواند با یک زن بد رفتاری کند که کسی رفتار او را به چالش نکشد.اگر او بداند که می تواند این کار را انجام دهد و مشکلی نیست، به شما چیزهای بدتری خواهد گفت.

این کار کثیفی است و ممکن است کمی زننده به نظر برسد، اما همان طور که پیرمرد می گفت:" زمانی که فریبم دادی، شرم بر تو باد.

اگر دو بار فریبم دادی، شرم بر من باد" پس اگر شوهرتان بیش از یک بار با شما بدرفتاری کرد، این با شما خواهد بود که جلوی او را بگیرید.

اگر سو استفاده را بارها و بارها انجام داد و کاری نکردید، یعنی به او این اجازه را دادید که باور کند کار بسیار خوبی انجام می دهد. لطفاً این را تحمل نکنید.
 

در زمان لازم معذرت خواهی کنید

"معذرت می خواهم"، این یکی از این تاکتیک های حس مشترکی است که حتی در اینجا هم مضحک است. اگر به طور واضح نقشی در افزایش درگیری ایفا کرده اید، پس به سادگی مسئولیت آن را برعهده بگیرید و بگویید:" بسیار متاسفم" ، هیچ چیز یک قلب خشمگین را مانند یک معذرت خواهی صادقانه صاف نمی کند. با این حال، حتما صادق باشید.
 

حواستان به رژیم غذایی همسرتان باشد

خوردن غذاهای هله هوله اش خیلی زیاد است؟ اهمیت رژیم غذایی خوب برای سلامت روانی خوب مهم است. "ما همان چیزی هستیم که می خوریم" این جمله واقعاً در اینجا صادق است. اگر او غذاهای کم ارزش مغذی مانند غذاهای سرخ شده، فرآوری شده، چرب، و شیرین شده، را می خورد پس تعجبی ندارد که مغز او آتش گرفته باشد.یک رژیم غذایی فاسد به خصوص سلامت شکم را ضعیف می کند که می تواند هر فرد را دیوانه کند.
 

برای یک راه حل سریع

یک ماهی تن نیمه پخته، غذاهای سالم و تازه را به وعده های خود اضافه کنید، و گوشت قرمز را با ماهی و ماکیان، سبزیجات آب میوه و میوه های محلی جایگزین کنید، همچنین کمی مکمل های خوبی مانند ویتامین B، ویتامین C، امگا 3، را مصرف کنید. حالت روحی و عصبانیت به طور چشمگیری بهتر می شوند.
اگر هیچ چیزی جواب نداد، می توانید در برخی از کلاس های مدیریت خشم شرکت کنیداز طرف دیگر ممکن است دچار اختلال عصبانیت و یا برخی شرایط مربوط به مغز باشد که باید توسط فرد حرفه ای مورد توجه قرار گیرد.

باید او را متقاعد کنید که از یک متخصص بهداشت روانی به دنبال کمک باشد.
 
منبع: سایت نمناک


سبک زندگی مرتبط
ارسل تعليقاتك
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.